Sekcja Sportowa SON AZS UG

Sekcja Sportowa Osób z Niepełnosprawnością AZS UG

Pasja, rywalizacja sportowa, pokonywanie własnych słabości, dobra zabawa – Akademicki Związek Sportowy (AZS) UG oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością zaprasza studentów i pracowników z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności do nowopowstałej Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami

IMP – Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

Impulsem do narodzin Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG są Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS, których głównym celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i upowszechnianie sportu w środowisku akademickim.

Jest to cykl zawodów sportowych odbywających się od 2016 r, które stale wzbogacają swoją ofertę o kolejne dyscypliny. Już teraz rywalizacja ogólnopolska prowadzona jest w takich dyscyplinach jak: pływanie, badminton, boccia, bowling, bilard, strzelectwo, goalball, szachy, tenis stołowy, żeglarstwo czy ostatnio wprowadzone narciarstwo i snowboard.

Zobacz:

Czym jest sekcja SON AZS UG?

ZTo zajęcia sportowe dedykowane osobom z niepełnosprawnościami w duchu dobrej Atmosfery, Zabawy i Sportu.

ZGłównym celem sekcji jest integracja i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim, ale również nabieranie dobrych nawyków w dbałości o sprawność fizyczną.

ZW ramach treningów przygotowujemy się do startów w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w różnych dyscyplinach,  m. in. badminton, boccia, goalball, bowling, bilard, pływanie. W zależności od zainteresowań możliwe są też inne dyscypliny. (Uczestnictwo w zajęciach nie obliguje do uczestnictwa w zawodach sportowych)

ZDo sekcji mogą dołączyć studenci studiów dziennych oraz zaocznych, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego posiadający orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

Jeśli pragniesz przeżyć wspaniałą przygodę sportową, a z czasów studiowania zachować cudowne wspomnienia… przyjdź na trening sekcji SON AZS UG!

Miejsce treningów:

Sala Fitness (wydział PiA)  ul. Bażyńskiego 6